Startuje druga edycja Liczę się z energią od innogy Polska
Już 18 października wystartuje 2. edycja warsztatów edukacyjnych Liczę się z energią, organizowana przez Fundację innogy w Polsce. Do projektu można zgłaszać się od 11 października. Mogą do niego przystąpić szkoły z całej Polski. Inicjatywa jest skierowana do uczniów szkół podstawowych z klas 6 i7 i ma na celu naukę efektywnego zarządzania energią oraz dobrych nawyków prośrodowiskowych.
Program Liczę się z energią został zainaugurowany w 2020 r. przez Fundację innogy w Polsce we współpracy z partnerem merytorycznym: Krajową Agencją Poszanowania Energii S.A. Adresowany jest do uczniów 6 i 7 klas szkół podstawowych w całej Polsce. Celem specjalnie przygotowanych lekcji ma być edukacja młodzieży w zakresie efektywnego wykorzystywania energii oraz ochrony środowiska.
Uczniowie z całej Polski obliczą zużycie energii
– Podczas pierwszej edycji Liczę się z energią zwracaliśmy się głównie do szkół w Warszawie, czyli w obszarze, na którym na co dzień działa Fundacja. Ze względu na duże zainteresowanie projektem poza granicami stolicy w tym roku zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału placówki w całym kraju – mówi Aleksandra Smyczyńska, reprezentująca Fundację innogy w Polsce. – Do tej pory zrealizowaliśmy 100 lekcji w warszawskich szkołach. Obecnie w planach mamy realizację kolejnych 50 warsztatów. Otwieramy rejestrację. Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, które jeszcze nie miały okazji uczestniczyć w warsztatach.
Podczas zajęć prowadzonych przez trenerówz Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., uczniowie za pomocą kalkulatora energii dowiedzą się, ile energii zużywają urządzenia, z których korzystają w ciągu dnia. Sprawdzą również, jak można oszczędzać, wprowadzając do swojego życia proekologiczne nawyki. Zdobędą również wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.
– Prozaiczne oszczędzanie energii nabrało w dzisiejszych czasach nowego znaczenia. Młodzi ludzie teraz bardziej niż poprzednie pokolenia zdają sobie sprawę z ogromnej wagi właściwego gospodarowania zasobami naturalnymi i wpływu zachowań proekologicznych na naszą planetę – wyjaśnia Marta Mazurkiewicz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. – Jednocześnie nowe pokolenie żyje otoczone przez urządzenia elektroniczne i elektryczne – wyjaśnimy, jak właściwie z nich korzystać podczas praktycznych ćwiczeń i lekcji poprowadzonych w formie interaktywnych warsztatów.
Warsztaty Liczę się z energią potrwają do połowy grudnia 2021. Każda zainteresowana szkoła podstawowa na terenie Polski może wziąć w nich udział, a zajęcia prowadzone są w trybie online. Na terenie Warszawy szkoły mogą skorzystać również z trybu stacjonarnego.
Liczba warsztatów jest ograniczona.
Źródło: Grupa E.ON