Bezpieczeństwo energetyczne, militarne i stabilizacja wewnętrzna – gwarantem rozwoju Polski
– Bezpieczeństwo jest nadrzędną wartością. Bez tego nie ma mowy o rozwoju gospodarczym. Od 8 lat konsekwentnie wzmacniamy bezpieczeństwo, a przez to rozwój gospodarczy Polski – mówi Wicepremier Jacek Sasin podczas otwarcia XVI Kongresu Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi.
Wicepremier podkreśla, że Polska jest dziś określana, jako ,,tygrys” Europy. Mimo ogromnych zawirowań związanych z pandemią, wywoływanym przez Rosję kryzysem energetycznym czy wojną w Ukrainie, Polsce udało się uniknąć fali upadłości firm czy wzrostu bezrobocia. Dzięki działaniom rządu kraj nie tylko dynamicznie się rozwija, ale ma najniższe bezrobocie w całej UE.
– Aby Polska mogła się rozwijać potrzebne są duże inwestycje w obronność i energetykę, ale również w infrastrukturę, szczególnie drogową – drogi lokalne. Polska ma potencjał do bycia jednym ze wzorów na tle krajów europejskich. Aby tak się stało, to musimy rozwijać się przynajmniej tak szybko, jak w ostatnich 8 latach – uzasadnia Wicepremier.
– Mocno sprzeciwiamy się przyjmowaniu nielegalnych migrantów. Musimy obronić Polaków przed skutkami takiej polityki i zachować stabilność. Zatracenie kulturowości kraju oznacza brak rozwoju. Nie zgodzimy się na to, aby Polska musiała importować energię – podkreśla.
Wicepremier Jacek Sasin zaznacza, że tania energia jest podstawowym i niezbędnym elementem bezpieczeństwa, a bez tego nie ma rozwoju. Aby to zapewnić, Polska planuje przełomowe inwestycje w zakresie OZE i energetyki jądrowej. W ciągu ostatnich 8 lat każdego roku była w pierwszej trójce najszybciej rozwijających się krajów europejskich. Jak podkreśla wicepremier województwo łódzkie pozostanie ważnym elementem rozwoju nowoczesnej energetyki, a Bełchatów miejscem branym pod uwagę do budowy dużej elektrowni jądrowej.
– Dlatego tak ważne są odważne rządy, które przede wszystkim biorą pod uwagę oczekiwania obywateli, a jednocześnie umożliwiają dalszy rozwój i dorównywanie najbogatszym krajom Europy – podsumowuje.
Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych