CSR w energetyce » Projekty wspierane przez Eneę nagrodzone w Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii

Projekty wspierane przez Eneę nagrodzone w Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii

9 maj 2023 Możliwość komentowania Projekty wspierane przez Eneę nagrodzone w Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii została wyłączona

Blisko 6 000 osób zrealizowało 1000 projektów społecznych. Enea patronowała programowi „Energia w nauce”, z którego skorzystało blisko 300 000 beneficjentów. Najlepsze z projektów zostały nagrodzone podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii, wydarzenia w którym wzięło udział ponad 4 000 osób. Enea wspiera olimpiadę od 4 lat, w tym roku patronując projektom z obszaru energetyki oraz promowania nauk ścisłych.

Zakończyła się Olimpiada Zwolnieni z Teorii – praktyczna olimpiada, w ramach której uczestnicy zdobywają praktykę w prowadzeniu projektów, zmieniając świat na lepsze. Tegoroczne efekty olimpiady to niemal 9 mln beneficjentów z całej Polski.

– Młodzież realizuje swoje projekty w ramach zajęć szkolnych lub w czasie wolnym. Najbardziej aktywne szkoły umożliwiają im takie działania w ramach lekcji, dzięki czemu uczą się praktycznych umiejętności społecznych, takich jak organizacja czasu i zadań, angażowanie ludzi i współpraca z nimi czy pozyskiwanie funduszy – mówi Paula Bruszewska, Prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Grupa Enea wspiera olimpiadę od 4 lat, w tym roku patronując projektom z obszaru energetyki oraz promowania nauk ścisłych. W ramach programu partnerskiego „Energia w nauce” ponad 100 osób zrealizowało prawie 20 projektów dla blisko 300 000 beneficjentów. Wśród projektów, zrealizowanych w ramach programu partnerskiego Enei „Energia w Nauce”, 6 z nich otrzymało nagrodę Srebrnego Wilka – najlepszego projektu w województwie. Kampania społeczna „oEnergii” oraz gra planszowa „Strażnicy Ekologii” uzyskały miano najlepszych projektów w Polsce, otrzymując Złotego Wilka.

– Podejmowane przez młodzież działania na rzecz społeczeństwa są szansą na wprowadzanie realnych zmian w otoczeniu. Angażujący się w olimpiadę to przyszli liderzy, świadomi  pracownicy i konsumenci, którzy będą mieli wpływ na kierunki rozwoju świata. Chcemy ich wspierać w poszukiwaniu nowych rozwiązań i innowacji, które będą kształtować lepsze jutro – zaznacza Artur Murawski, Dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Podczas Wielkiego Finału nagrodzono projekty w 11 kategoriach: 4 formatach, tj.: zbiórka charytatywna, projekt technologiczny, reklama społeczna oraz wydarzenie publiczne i 7 tematach, tj.: kultura, zdrowie i sport, edukacja, przestrzeń miejska, społeczeństwo obywatelskie, ekologia i natura oraz społeczność lokalna. W tym roku Złotego Wilka otrzymały 22 projekty. Ogłoszono również Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii. Na pierwszych 3 miejscach znalazły się szkoły z województwa śląskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

W czasie Wielkiego Finału 30 zespołów, które ukończyły swój projekt walczyło o uznanie jury i nagrodę publiczności w Pitch Contest – kreatywnej prezentacji inicjatyw. Dodatkową atrakcją wydarzenia były specjalne strefy rozwoju, w których młodzież mogła między innymi skonsultować swoje plany na przyszłość oraz zasięgnąć rady specjalistów w swoich dziedzinach. W obu aktywnościach uczestniczyli przedstawiciele Grupy Enea oraz Fundacji Enea.

Grupa Enea wsparła dodatkowo nagrodzonych, przyznając grant w kwocie 5 000 zł na rozwój zrealizowanego w ramach Olimpiady projektu, promującego wiedzę na temat oszczędzania energii. Nagroda trafiła na ręce zespołu Napędzani Zieloną Energią z XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku.

– Jednym z warunków realizacji projektów jest samodzielne pozyskanie wsparcia finansowego. Widząc ogromny potencjał w zrealizowanym już projekcie, chcemy go wspomóc, udzielając wsparcia finansowego na jego rozwój – komentuje Łukasz Nowakowski, Prezes Fundacji Enea.

Lista zwycięskich projektów dostępna jest na stronie: https://www.facebook.com/zwolnienizteorii/?locale=pl_PL

Źródło: Enea S.A.

Wpis został opublikowany 9 maj 2023 w następujących kategoriach: CSR w energetyce. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.