Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące przedsięwzięcia „Magazynowanie energii elektrycznej”
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne, którego celem jest szersze przedstawienie celów przedsięwzięcia i zasad rządzących udziałem w postępowaniu publicznym 75/21/PU – „Magazynowanie energii elektrycznej”. W szczególności omówimy oczekiwania wobec potencjalnych Wnioskodawców oraz postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty związane z procesami przygotowania wniosków o udział w przedsięwzięciu przez Wnioskodawców.
Podczas spotkania przedstawiciele NCBR przedstawią i omówią:
Zagadnienie merytoryczne przedsięwzięcia:
cel przedsięwzięcia,
wymagania obligatoryjne i konkursowe,
etapy realizacji.
Zasady ujęte w umowie i regulaminie, skupiające się w szczególności na zagadnieniach:
prawo własności intelektualnej,
ścieżki komercjalizacji technologii,
sposoby wypłaty i zabezpieczenia zaliczek,
warunki współpracy między stronami.
Spotkanie odbędzie się 12 maja, w godzinach 10:00-13:00, on-line na platformie Teams. Warunkiem udziału w spotkaniu jest zgłoszeniu chęci udziału, przesłane drogą elektroniczną na adres: zuzanna.biernacka@ncbr.gov.pl
Zgłoszenie powinno nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 11 maja 2021 r., godz. 10:00. Istotne jest otrzymanie od NCBR potwierdzenia zgłoszenia. Udział w spotkaniu nie wymaga wnoszenia przez uczestników jakichkolwiek opłat.
„Magazynowanie energii elektrycznej” to nowe przedsięwzięcie NCBR, które realizowane są w formule zamówień przedkomercyjnych. W centrum programów opartych na tej nowej formule leży określone wyzwanie, które nie może zostać rozwiązane za pomocą dostępnych narzędzi i środków. Celem jest więc wypracowanie w toku prac badawczo-rozwojowych nowych rozwiązań dla konkretnie zdefiniowanego problemu. NCBR występuje w roli zamawiającego przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, który definiuje wyzwanie badawcze, którego wynik będzie stanowił nowy impuls rozwojowy w sektorze rozwiązań związanych z magazynowaniem energii elektrycznej – zarówno wykonania baterii, jak i systemu magazynowania energii elektrycznej.
Przedsięwzięcie jest realizowane z Funduszy Europejskich w ramach projektu pozakonkursowego pn. Podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki poprzez wdrożenie nowego modelu finansowania przełomowych projektów badawczych (Poddziałanie 4.1.3 Innowacyjne metody zarządzania badaniami Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, nr POIR 04.01.03-00-0001/16).
Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju