Elektroenergetyka » Rozmowa Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Ambasadorem Danii

Rozmowa Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Ambasadorem Danii

4 mar 2021 Możliwość komentowania Rozmowa Wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Ambasadorem Danii została wyłączona

Wiceminister Klimatu i Środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński odbył rozmowę z Ambasadorem Danii w Polsce, Ole Toftem. Rozmowa dotyczyła polsko-duńskiej współpracy w obszarze energii.

Podczas spotkania poruszono kwestie związane z polsko-duńską współpracą w obszarze energii, w tym w ramach projektu Baltic Pipe i offshore.

– Dania jest dla Polski jednym z kluczowych  partnerów we współpracy energetycznej, zarówno w wymiarze bilateralnym, jak i regionalnym. Doceniamy zaangażowanie Danii w budowę nowoczesnej, niskoemisyjnej gospodarki. Współpraca Polski z Danią w zakresie polityki energetycznej koncentruje się na aspektach istotnych z punktu widzenia polskiej transformacji energetycznej w kierunku neutralności klimatycznej – powiedział Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński przedyskutował z Ambasadorem Danii możliwości dalszego pogłębienia współpracy bilateralnej w zakresie polityki energetycznej, przypominając o zawartym w 2018 r. na marginesie konferencji COP24 w Katowicach między ministrami ds. energii obu państw Memorandum o Porozumieniu ws. dialogu w obszarze energii i niskoemisyjnej transformacji.

– Polska docenia dobrą współpracę z Danią w ramach strategicznego projektu Baltic Pipe. Pomimo przeszkód wynikających z pandemii COVID-19, gazociąg jest na dobrej drodze do terminowej realizacji. Jest to kluczowy dla polskiej infrastruktury projekt, który zwiększy nasze bezpieczeństwo energetyczne. Jest to szczególnie ważne, aby transformacja energetyczna w Polsce przebiegła w jak najbardziej zrównoważony i społecznie akceptowalny sposób – mówił Adam Guibourgé-Czetwertyński. – Baltic Pipe ​​jest jednym z filarów transformacji energetycznej dla całej Europy Środkowo-Wschodniej – dodał.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wpis został opublikowany 4 mar 2021 w następujących kategoriach: Elektroenergetyka, News. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.