News » Drugie konsultacje projektu przepustowości przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Niemiec (Trading Hub Europe)

Drugie konsultacje projektu przepustowości przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Niemiec (Trading Hub Europe)

18 lis 2020 Możliwość komentowania Drugie konsultacje projektu przepustowości przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Niemiec (Trading Hub Europe) została wyłączona

GAZ-SYSTEM i ONTRAS po raz drugi konsultują wspólną propozycję projektu przepustowości przyrostowej na granicy obszarów rynkowych Polska (system przesyłowy gazu ziemnego wysokometanowego grupy E) – Niemcy (Trading Hub Europe) w punkcie GCP GAZ-SYSTEM/ONTRAS.

Ponowne konsultacje są konieczne ze względu na zmiany parametrów technicznych projektu, w tym modyfikację planowanego do zaoferowania poziomu przepustowości przyrostowej w porównaniu z pierwotną propozycją projektu przedstawioną w ramach konsultacji przeprowadzonych w dniach 10 sierpnia – 10 września 2020 roku.

Projekt wspólnego wniosku do krajowych organów regulacyjnych zawierający opis projektu przepustowości przyrostowej w punkcie GCP GAZ-SYSTSEM/ONTRAS, planowany do zaoferowania poziom oferty przepustowości powiązanej, oszacowanie kosztów, wstępny harmonogram uzupełniony ogólnymi zasadami i warunkami udziału oraz uzyskania dostępu do przepustowości przyrostowej w ramach aukcji produktu rocznego w lipcu 2021 r.  jest dostępny do pobrania w zakładce konsultacje.

Zainteresowani użytkownicy sieci są proszeni o przesłanie ewentualnych uwag do propozycji projektu przepustowości przyrostowej do GAZ-SYSTEM na adres: incremental@gaz-system.pl oraz do ONTRAS na adres: rene.doering@ontras.com do dnia 17 grudnia 2020 r.

Po zakończeniu konsultacji, w grudniu 2020 r. operatorzy planują złożyć do krajowych organów regulacyjnych wnioski o wydanie  skoordynowanych decyzji o zatwierdzeniu projektu.

Źródło: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wpis został opublikowany 18 lis 2020 w następujących kategoriach: News, Paliwa dla energetyki. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.