News » Relacja z IV Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”

Relacja z IV Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”

2 wrz 2019 Możliwość komentowania Relacja z IV Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia” została wyłączona

W dniach 29-30 sierpnia br. w rzeszowskim Hotelu Grand Ferdynand odbyła się IV edycja Seminarium „Eksploatacja zakładów TPOK – doświadczenia”, zorganizowana przez Wydawnictwo „Nowa Energia”. Moderatorem konferencji był dr inż. Grzegorz Wielgosiński, prof. PŁ z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej.

Uczestników podczas panelu otwarcia przywitał Grzegorz Pelczar, Dyrektor Projektu Budowy ITPOE, PGE EC S.A. Oddział EC w Rzeszowie oraz Mariusz Marchwiak z Wydawnictwa „Nowa Energia”.

Patronat Honorowy:

Ministerstwo Energii

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Prezydent Miasta Rzeszowa

Partner konferencji:

PGE Energia Ciepła S.A.

Partner Technologiczny:

„OMC ENVAG” Sp. z o.o.

I PANEL

Panel wprowadzający rozpoczął Michał KornasiewiczKancelarii Dziedzic Kowalski Kornasiewicz i Partnerzy, przedstawiając referat dotyczący najnowszych zmian w gospodarce odpadami komunalnymi. Wyzwania jakie stoją przed Instalacjami Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych przedstawił w kolejnym wystąpieniu Andrzej Drewniak, reprezentujący Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów. Zwieńczeniem pierwszego panelu było porównanie wskaźników eksploatacyjnych polskich spalarni odpadów komunalnych w opracowaniu dr inż. Grzegorza Wielgosińskiego, prof. PŁ z Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej.

II PANEL

Drugi panel poświęcony był doświadczeniom eksploatacyjnym spalarni odpadów komunalnych. Jako pierwszy w tym obszarze tematycznym referat wygłosił Adam Dybowski, Kierownik Wydziału ITPOE w PGE Energia Ciepła S.A. – Oddział Elektrociepłownia Rzeszów, przedstawiając pierwsze wnioski z działania ITPOE w systemie gospodarki odpadami. Nowe obowiązki w zakresie ciągłego monitoringu emisji wynikające z projektu konkluzji BAT dla WI omówił Marek Grzesiuk z OMC Envag. Remonty, serwisowanie i gospodarkę magazynową w ZTUOK w Koninie omówiła Elżbieta Streker-Dembińska z Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie. Paweł Gula z C.C.Jensen Polska zaprezentował pewność ruchową urządzeń w zakładach TPOK dzięki dokładnej czystości oleju.

III PANEL

Kolejny panel rozpoczął Jakub Bator z Krakowskiego Holdingu Komunalnego przedstawiając kolejne doświadczenia eksploatacyjne ZTPO w Krakowie. Barthélémy Fourment oraz Andrzej Bednarz z Dalkia Wastenergy przedstawili własną technologię FAGO/POR i 100 lat doświadczenia eksploatacji spalarni odpadów i RDF – TIRU/Dalkia WE. Doświadczenia, nowe wyzwania i działania ZTPOK Bydgoszcz omówił Tomasz Gulczewski z Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura. Marek Buzon z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowo-Produkcyjnego „LECH” Sp. z o.o., omówił optymalizację pracy ZUOK u Białymstoku – wybrane usprawnienia i modyfikacje oraz inwestycje.

IV PANEL

Doświadczenia eksploatacyjne ZTUO w Szczecinie zaprezentował jego przedstawiciel – Mirosław Tarczyński. System wdrożeń ogniotrwałych DOMINION BMM przedstawił Paweł Noakowski z Dominion Polska Sp. z o.o. Sławomir Kiszkurno z Portu Czystej Energii omówił Projekt ZTPO w Gdańsku, będący wkładem Miasta w realizację pryncypiów gospodarki cyrkularnej w regionie.

 

V PANEL

Ostatni panel rozpoczął Jarosław Kołodziejczyk z Krakowskiego Holdingu Komunalnego omawiając wybrane inwestycje, modyfikacje i usprawnienia ZTPO w Krakowie. Wybrane projekty badawczo-rozwojowe oraz najlepsze praktyki operacyjne wdrażane w ITPOK Poznań przedstawił Robert Leszczyński z SUEZ Polska Sp. z o.o. Szanse dla ciepłownictwa w kontekście wymagań prawnych. Program „RADPEC 2023+” – case study omówił Krzysztof A. Zawadzki reprezentujący RADPEC S.A. Andrzej Piotrowski jako przedstawiciel Veolia Energia Polska SA przedstawił rozbudowę ciepłowni w Zamościu o małą jednostkę termicznego przekształcania frakcji kalorycznej. Swoje wystąpienie podsumował przedstawieniem historii warszawskiej spalarni śmieci, pokazując jak to się robiło 100 lat temu. Ostatnim tematem panelu była koncepcja bloku wielopaliwowego klasy 200 MWe w Enea Połaniec S.A., a temat omówił Andrzej Jastrząb.

ROZMOWY W KULUARACH

WRĘCZENIE NAGRÓD

WYCIECZKA TECHNICZNA

 

PEŁNA FOTORELACJA

Wydawnictwo „Nowa Energia”

Wpis został opublikowany 2 wrz 2019 w następujących kategoriach: News, Wydarzenia - relacje. Możesz śledzić komentarze przez RSS. Komentowanie i korzystanie z trackbacków zabronione.